Ana içeriğe atla

Elimdeki kitabın 161. sayfası mimi :))


Sevgili Sibella beni mimlemiş, Ayçacım senin mimini bekletiyorum onu şöyle fotolu bir şekilde yapmak istedim. Cdlerimi çıkartıp foto seçmem lazım:)

Bir kitap alıp 161. sayfasını açıp 5. cümleyi buraya yazmam gerekiyor. Geçenlerde kitap ayracı denemesi yapıyordum rastgele bir kitabı almıştım ayraçlar nasıl duracaklar diye o kitapda yanımda duruyorken baktım 161. sayfası da var. Hemen yazayım dedi :)) Bu arada fotosunu da o zaman çekmiştim. Kuş için çekildiğinden kitap tam gözükmüyor.

Kitabın ismi aşka şeytan karışır yazarı Hande Altaylı. Geçen sene Pakistan'a giderken almıştım. Gerçektende bir solukta okunacak bir kitapdı ki öyle de oldu. Birgünde bitirmiştim. Dili çok akıcı, konusu da genç bir kızın aşık olduğu evli bir erkekten kaçıp yıllar sonra karşılaşınca hayatının yeniden allak pullak olması hakkındaydı.

Kitabın 161. sayfasının 5. cümlesi (6. cümleyi isteseydiniz bu kitapda bulamazdım. Bölüm sonu olduğu için son cümle 5. cümle çıktı)Ali Kerem'in panik içinde yerinden sıçrayan sekreterine gülümsedi ve "Bugün çok sinirli" dedi.

Efendim şimdi benimde birilerini mimlemem gerekiyor :)) Ayça, Eylülbahçesi, Dilek (Asya) ve Haydins'i mimliyorum. Buradan da Haydins'in mimini yapmak için çıkıyorum :)

Yorumlar

Sibella dedi ki…
Eminecim bu da okumadığım bir kitap çıktı, güzele benziyor, ben nedense son zamanlarda eskisi kadar yoğun kitap okuyamıyorum, konsantre zorluğu çekiyorum. Öptüm...
DİLEK dedi ki…
he he bende sıra bana yaklşaıyor bu mimlerde demiştim...hemen yarın akşam mimine cvp geliyor eminecim. bide lilacın ki var:)))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak