08 Ocak 2009

Kalp Yastık

Bu yastık anneciğimin elceğzi ile yapılmıştır :) Pembe rengi çok sevmem sebebiyle benim için alınan hediyeler/yapılan çalışmalar hep pembe ya da mor renktir. Annem kendisini kedi köpek örme işine adadığı bir dönemde (ki bana pembe renk obez bir ekdi örmüştü) araya birde bunu sıkıştırmıştı. Bu da pembe sakal ip ile örülmüş bir yastık olup, bir kaç yıldır benimle yaşamaktadır :)
Nasıl yapıldığına gelince; annem gezete kağıdına bir kalp çizip kesmiş ve örgüsü içinde bu kağıdı şablon olarak kullanmıştır. Kah arttırıp, kah eksilterek örgüsünü tamamlamış ve kenarlarını dikip içini doldurmuştur. Şimdi hobi odamda görevine devam etmekte olan yastığıma ileri ki dönemde birde kardeş düşünmekteyim.
Yahu ne oldu bana, nasıl yazdım bunu böyle?

14 yorum:

eylulbahcesi dedi ki...

sakal ipler çok güzel oluyor..güzel şekil alıyor...benim de kareleri var ama kalpliler daha güzelmiş valla..çok beğendim...annenin eline sağlık

Leyya dedi ki...

bilmiyorum ki))sanki trt 1 in 70 li yıllardaki haber bültenilerinden birini okuyorum)))efenim bizler hep buralardayız..pembe renkli kalp şeklindeki yastıgınızın kardeşlerinin teşriflerini de heyecanla beklemekteyiz))haa bu arada size iyi günler de dilemekteyiz.veee gitmekteyiz)))

Ayça dedi ki...

bir anda güzel güzel okurken "nasıl yazdım ben bunu" yazmasan walla gülmek yerine aaa ne güzelmiş gibi bir tepki verirdim :) ama senin iç sesin, beni bitirdi :)

nazar07 dedi ki...

Yüreğimden yüreğine giden yol güllerle bezeli soldurma o gülleri ey güzeller güzeli unuttum sanma sakın şimdi selamımı alsın dostların en güzeli. http://nazardeymesin07.blogspot.com

embir dedi ki...

ya bende yazdım yazdım, leyyanın da tabiri ile trt1 tadında hatta belgesel kıvamında bir yazı çıktı ortaya, bana da garip geldi, öyle şeyettim işte :))

içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki...

süperr olmuş gerçekten.burdan yumuşacık duruyor.bilmem yanılıyormuyum?..:)

embir dedi ki...

kesinlikle yanılmıyorsunuz. yumoş yastığım benim :)

Büşra dedi ki...

Çok sevimliler güle güle kullan.

Htc dedi ki...

ayy çok güzel yumoş yumoşşş:D

embir dedi ki...

teşekkür ederim arkadaşlar,

berkbuket dedi ki...

çok güzeller. yapılacaklar listesinde yerlerini aldılar. yapacak ne çok şey var ya öf öf.

dantelistan dedi ki...

çok hoş ve ilginç elimde ip olarak beyazından var deneyeceğim annenizin ellerine sağlı iyi günler

melike dedi ki...

embircim merhaba bende bu yastıktan yapmak istiyorum sevgililer günü için nişanlıma hediye edicem ama bana detaylı olarak annenin nasıl yaptıgını anlatabilirmisin ilk defa örgü yapıcamda pek bi fikrim yok :))) şimdiden tşk ederim

Adsız dedi ki...

[url=http://pole-brani.ru/]pole brani[/url] - pole brani , http://pole-brani.ru/ pole brani