Ana içeriğe atla

Kokan Ayakkabılar İçin

Özellikle de spor ayakkabılar, terleme sonucunda kötü kokarlar. Makinede yıkanabilecek türler için sorun yok ama diğerleri için ne yapmak gerekir?

Elinizde artan kumaşlardan minik kesecikler dikip içine de lavanta koyup ağzını kapatın. Bu lavanta torbalarını ayakkabılarınızın içinde tutarsanız ayakkabılarınızın kokusu değişecektir.

Ayrıca eve gelince ayakkabılarınızı havalandırın, bunun için balkonlardan da yararlanabilirsiniz. Sonra ayakkabılarınızın içine tabanlık koyarsanız ve bu tabanlıkları da sık aralıklarla yıkarsanız, yine ayakkabı kokusunu önleyebilirsiniz. Tabi aynı ayakkabıyı üst üste iki gün giymemekde sorunun çözümünde size yardımcı olacaktır.

Yorumlar

beyaz mendil dedi ki…
Bu tür bilgileri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler.Hepimizin bir sorunu bu.
embir dedi ki…
beni okuyup yorum yazma nezaketi gösterdiğiniz için ben teşekkür ederim büşracım.
Jezanore dedi ki…
çok güzel,faydalı bilgiler.
paylaştığınız için çok teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak