Ana içeriğe atla

Runner YaptımDün akşam Nedret ablanın önerisi ve Banuca'nın desteği üzerine şurada ve şurada kullandığım kumaşımla runner diktim. Runnerın uçlarına da Sesiber'in ünlü püsküllerinden dikeyim diyorum. Koyu pembe nasıl olur? Ya da güllerin yapraklarının tonundaki yeşilden mi yapsam bilemedim.

Bu arada ilk kez runner diktim. Makinemle aram çok iyi değil, arada beni üzüyor ancak bu aralar maşallahı var. Bu makineleri arada yağlamak gerekiyor sanırım. Nasıl yapılır bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Runnerı nasıl yaptım kısaca anlatayım. Hazır aldığım runnerı ölçü için kullandım. Kumaşı dikine kullandım ki uzun şeritler boyuna gözüksün. Dikdörtgen kumaşın çevresini iki kez kıvırdım önce toplu iğne ile tutturdum. Teyelledikten sonra ütüledim ve çift dikiş ile dört tarafını diktim. Sivri kısımları oluşturmak için kısa kenarları birleştirip diktim ve ütü ile üçgen kısımları oluşturdum. İşte bu kadar basit.

Şimdi de gidip ekmek sepetimi dikeyim diyorum. Haydi kalın sağlıcakla...

Yorumlar

Tiryaki dedi ki…
oo çok cici olmuş cidden,güle güle kullan canım
leyya-craftmania dedi ki…
wowww çok güzel olmuuş embirr.kumaşın da çok güzel english home kumaşlarına benziyor.püskülü de eklenince kıyamassın kullanmaya:)
neduk dedi ki…
Gordün müü, gordün mü? Ne güzel olmuş gördün mü? Yapmasam da akıl vermeyi pek bilirim:)) Yanımda iş yapanın vıdı vıdıyla aklını karıştırırım. Hem de bilir bilmez akıl veririm:))Kocamı birşey tamir ederken hasta ederim. ''Şurdan olmasın, burdan olmasın?'' şeklinde. Ama kendime kimseyi karıştırtmam:)) İşte sana mim:)))
Ben çok beğendim embir'im. Ellerine sağlık. Pek şirin ve sempatik olmuş.Kullanmaya kıyabilirsen üstüne bir şey döken olursa bana bildir :D
Öptüm canım..
embir dedi ki…
ah bu kadar beğenileceği aklıma gelmemişti :)) güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
Kaymaklı Kadayıf dedi ki…
Benim makinem de vitrin süsü gibi,hani şu arte midir nedir en küçüklerden, dibim düşüp on saatte alt ipliğini geçiriyorum sonra bir bakıyorum iplik kopmuş, elde dikmeyi de bilmiyorum,ama bak yapıştır dersen hemen yaparım, çok güzel olmuş bu arada,şu bir parmak dantel gibi şeyler var ya adı nedir bilmiyorum da onlardan çerçeve gibi yapsan bir püskülden önce,nasıl olur ki,sevgiler,sinem
embir dedi ki…
kaymaklı kadayıfcım onu da deneriz ne olcak şeker:)
femre dedi ki…
embircim harika olmuş ellerine sağlık

Bu blogdaki popüler yayınlar

Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. KaynakBalkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak