Ana içeriğe atla

Figen Abla İçin Termofor Kılıfı / hot-water bottle


10marifette canım arkadaşlarımın düzenlediği kış etkinliğine katılmıştım. Çekilen kura sonucunda ben hediyemi Figen ablacım için yapacaktım. Ne yapacağıma karar vermem oldukça zor oldu. Aklıma bir şey gelmedi ta ki etkinliğin bitmesine bir gün kalaya kadar :)

Hemen bir termofor aldım ve eve geldim. Sonra polar ve keçelerim ile dikiş malzemelerimi çıkarttım. Biraz kurdele, azıcık uğurböcüğü :)) işte ortaya bu çıktı. Kapısının aralığına da lavanta kesesi soktum. Figen abla içine sıcak su doldurulunca sıcakta mis lavanta kokusu ile rahatlasın istedim.

Benim yaptığım evin çatısı ve pencereleri mor oldu :)) Hediyem sahibine ulaştı bile...

10marifete eklediğim diğer çalışmalar için buraya, etkinlikte yapılanları görmek için buraya bakabilirsiniz.

Yorumlar

rebeltakipte dedi ki…
çok şirin olmuş
Nilgün Komar dedi ki…
ellerine sağlık! çok beğendim ben!!
ÖZLEMCE dedi ki…
çok şık olmuş emeğine sağlık

Bu blogdaki popüler yayınlar

Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. KaynakBalkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak