Ana içeriğe atla

Köpecikli Broşlarım

Siyah beraz ekose köpekli bir saç tokası almıştım. Sonra bunu toka olarak değil de yaka iğnesi olarak kullanmaya karar verdim. Bunun için arkasındaki lastik tokayı koparttım. Silikon ile yapıştırıldığı için çıkartmak biraz zor oldu ama neyse hallettim. Sonra kullanmadığım ve zuzuma arkadaş yapmak için ayırdığım pembe polar atkımın ucundan minik bir bölümünü köpekten yapmak için kullandım. Siyah beyaz köpeği şablon olarak kullandım ve poları keserek köpeğimi hazırladım. Sonra da ne olur ne olmaz diye poların yanlarını hafifçe yaktım. O çevresindeki kırmızı kalem çiziği gibi gözüken kısım oldu :)) Sonra pullarımla boynuna tasmasını diktim. Onu şablon olarak ilerde kullanmak için saklayacağım. Siyah beyaz olan köpeğimin arkasına yaka iğnesini diktim. Hatta geçenlerde siyah kadife ceketimin yakasına iğneleyip işe bile gittim :)

Yorumlar

Nur dedi ki…
çok güzel olmuş ellerinize sağlık..
embir dedi ki…
Teşekkür edeim canım.
PERİLİ KÖŞK dedi ki…
süper ,yaka iğnesi olması daha da güzel :)bayılıyorum şirin yaka iğnelerine....
embir dedi ki…
teşekkür ederim arkadaşım:)
Sibel Başaçık dedi ki…
Amanin ne kadar güzel bir header ve çok şeker broşlar bunlar böyle :))
PERİLİ KÖŞK dedi ki…
agatha mıydı bu köpeciklerin ismi öyle anımsıyorum sanki....
embir dedi ki…
Sibelcim teşekkürler, Perili köşk ismini bilemedim ama bu köpeciği severim. Aynı köpek şeklinde olan farklı tokalarımda var.
nazardeymesin07 dedi ki…
iyi geceler başarılı bereketli bir haftaya başlaman dileğiyle sevgiler
orgueli dedi ki…
Bu köpekciği bende seviyorum güle güle kullan şekercim.
Adsız dedi ki…
Embir'im kuzum geldim sonunda. Alexander2ın tokası olan bu çoço son yıllarda birçok yerde karşımıza çıktı. Bu çengeli herşeye yapıştırarak yaka iğnesi yapıp ne çok satmıştım hey gidi hey. Ama çok cici olmuş canım. Ayrıca benim yaptığım AŞK TAŞ'ı na bende mi yapsam demişsin ya durma hemen yap bebek çok şeker ve kolay.Sevgiler dostum.
Ayça dedi ki…
günaydın, güle güle kullan marifetli arkadaşım :)
Cocukla Cocuk dedi ki…
Çok güzeller, iyi günlerde kullan.
embir dedi ki…
güzel yorumlarınıza çok teşekkür ederim. Craftım tamam o zaman en kısa sürede taşlar boyanacak, ağırlık yapılacak :)
Yeliz dedi ki…
tokadan yaka iğnesine dönüşüm oldukça keyifli olmuş eline sağlık.
embir dedi ki…
teşekkür ederim yelizcim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak