Ana içeriğe atla

Kristal Yüzüğüm


Ne zamandır aldığım yüzük aparatını kullanmamıştım. Haydi gel seni değerlendirme zamanı geldi dedim. Kristal boncuklarımdan kırmızı, mor ve siyah olanlarını seçtim. Çivi tellerimi de çıkarttım. Kristal boncuklarımı çivi teline geçirdim, telleri de yüzüğümün deliklerinden geçirip kargaburnu ile kıvırdım. İşte bu kadar, yüzüğünüz hazır.

Yorumlar

GAMZELİ ANNE dedi ki…
çok güzel olmuş....
bu şekilde her çeşit boncukla ve taşla yapılan sallantılı yüzükleri seviyorum ben ama bakalım ne zaman denicem...
becerirmiyim bilmem..Ama senin ellerine sağlık...Açıklama içinde sağol...
embir dedi ki…
gamzeli anne yüzüğü yapmak çok kolay, şöyleki yapacağın bir bileklik ya da kolye daha çok zamanını alır ve seni uğraştırır. Sadece kullancağın boncuklara karar ver. Birde yan keski de gerekiyor. Çivilerin (tellerin) boyları istediğimden uzun olduğu için onları yan keski ile kesip öyle kargaburnu ile kıvırdım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak