Ana içeriğe atla

Yılbaşı İçin Hazırlıklara Devam


Bu akşam bir arkadaşım bilgisayarımın bakımını yaptı zavallıcık kendine geldi. İstediğim programları sonunda yükleyebildim. Virüs programımın güncellemesi de tamam. O zaman yaptıklarımı paylaşmaya da devam :)
Geçen gün hazırladığım magnetleri sizlerle paylaşmıştım. İşte onları yaparken bunları da yapmıştım. Ama bunları kurabiye kalıpları ile yapmadım. Bunlar Almanyadan aldığım yumurtalıklarımın ayak kısımlarından. Dörtlü takım almıştım. Burada kalp ve ayak şekli var. Birde çiçek ile el figürü var. Kil hamurunu elimle düzleyerek kalıbımla istediğim şekli çıkarttım. Kürdan ile uç kısımlarından birer delik açarak kurumaya bıraktım. Kuruduktan sonra da yine ojelerimle onları boyadım. Kalpli olanı kırmızı oje ile boyayıp kuruyunca simli kırmızı oje sürdüm ama beğenmedim sonra bir kat daha aynı kırmızı ile boyadım. Ayaklı olanı da yavruağzı gibi bir renge boyadım. Gri simli ipimle de bağlayarak ağacıma astım. Bu aralar yaptığım bir kaç çalışma daha oldu. Onları da sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Yorumlar

Yelda dedi ki…
Embircim çok güzel olmuşlar
ben bikere ojelerle seramik bişeyleri boyamaya çalıştım ama mat oldu parlak olmadı
senin süslerin üzerine vernik falan sürdün mü?
Sevgiler
embir dedi ki…
yeldacım benim ojeler parlak belki ondan kuruyunca da parlak gözüküyor. Üzerine değil vernik cila bile sürmedim. Seni n ojeler matsa ondan parlak olmamıştır.
orgueli dedi ki…
Ayak güzel olmuş pembiş bide gözümden kaçmadı sanma:) ellerine sağlık eminecim.
embir dedi ki…
Teşekkür ederim Elifcim, pembe olsun mor olsun 3 kuruş fazla olsun :))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak