Ana içeriğe atla

Vernel ve Superbrands (Süper Marka) Ödülü

Merhabalar,
İşten geldim ve maillerime bakarken Henkel'in ürünlerinden olan Vernel hakkında gelen mail dikkatimi çekti, bende sizlerle bu bilgiyi paylaşmak istedim.


Türkiye’nin ilk yumuşatıcı markası Vernel; birçok alanda yılın en iyi markalarına verilen 2010 yılının yumuşatıcı kategorisinde Superbrands (Süper Marka) Ödülü’nün sahibi olmuş. 

Benim önem verdiğim mesele ise çevreye karşı duyarlı olması. Vernel'in kendi ağzından aktarıyorum. "Vernel çevreye karşı sorumluluğunu da üst düzeyde yerine getiriyor. Ürünlerini daha çevre dostu hale getirmek amacıyla ar-ge çalışmalarını kesintisiz olarak sürdüren Vernel, konsantre ürünleri ile bu alanda önemli adımlar atıyor. Vernel’in daha az su ve ambalaj kullanılmasını sağlayan, böylelikle doğal çevrenin korunmasına önemli katkıda bulunan konsantre ürünleri, markanın çevreci kimliğinin daha da güçlenmesini sağlıyor. Vernel, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal gelişime de destek sağlıyor." diyorlar. Diğer ürünler gibi yumuşatıcı alırken de çevre dostu ürün olmasına dikkat etmeliyiz!!!

Benim ilgimi çeken bir başka konu ise istatistiki bilgiler;
  • Yapılan araştırmalara göre Türkiye'de evlerin % 66'sında yumuşatıcı kullanılıyor.
  • Türkiye’de saatte ortalama 3 bin 800 adet Vernel satılıyor. 
  • Vernel ürünleri ile yılda 3,5 milyon ton çamaşır yıkanıyor.

Son bir şey daha vernel elektriklenmeyi engelliyormuş. Yorumlar

FADİŞ dedi ki…
Merhaba Embir, peki Vernel kimyasal içeriği konusunda da bu kadar çevreci davranıyor mu sormak lazım:)
GeCe dedi ki…
merhaba canım bir yastıkta ile ilgili söylediğin problem sadece chrome da oluyor (çünkü bir kod koymustum çalıntı engelleyici onu da kitliyor nedense) ama klavye okları yada mouse ile hareket ediyor
embir dedi ki…
Fadişcim eğer negatif bir şeyler varsa onları da paylaşırız, kimyasallar her yerde zaten...

Gececim birde yön tuşları ile deneyeceğim.
FADİŞ dedi ki…
Evet embir, kimyasallar her yerde:) Olabildiğince sadeleşmeye çalışıyorum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak