Ana içeriğe atla

DAMACANALARIMIZI SÜSLEYELİM Mİ?


embir


Sanırım çeşme suyu içen pek kalmadı. Hepimiz suyu damacana ile alıyoruz. Ben küçükken cam damacanalar vardı Ankara’da. Cam damacananın dışında da yarısına kadar yeşil bir plastik olurdu.  Su arabası gelince büyükler su kovalarını alıp kamyonun yanına giderdi. Sucular onu bizim götürdüğümüz kovalara dökerdi. Daha sonra o cam damacanaları sırtlayıp kapıya kadar hizmet getirmeye başlamışlardı derken artık bir alo ile kapımıza geliyor ama o camlarının yerini plastik damacanalar aldı..

Sizde kokoşluktan hoşlanıyor ve damacananızın görünmesini sevmiyorsanız bu süslü kılıflardan yapabilirsiniz. Çocuğunuzun kullanmadığı bir oyuncağı damacana kılıfına dikmeniz bile süslemek için yeterli olacaktır.

Siz bu satırları okurken ben Afyon’a doğru ilerliyor olacağım. Şimdilik benden bu kadar, haydi kalın sağlıcakla…


Yorumlar

love and smile dedi ki…
Çok şeker gözüküyorlar:)
Ben artık almıyorum damacana.. Bazı yazılar okudum sağlıklı güvenilir olmadığına dair ve etkilenip vazgeçtim. Şimdi değişik markalardan 3-5 lt sular alıyoruz. Tabi maddi olarak yanlış ama içim rahat oluyor.
nokuruncocuklari dedi ki…
çok güzeller, sanada iyi yolculuklar:)))
Lilacsmell dedi ki…
:) Şu elinde tahta kaşık olan güzelmiş.Ama benim eşim nefret ediyor bu damacana örtülerinden.Sebebi ise içinde kalan su miktarını görememek.Bir gün su söylemeyi unutmuştum ve geceyarısı farkedince susuz yatmıştı.Musluktan da içmez. O yüzden benim damcanalrım çıplak kalmaya mahkum :D
SİHİRLİ OKLAVA dedi ki…
çok cici olmuşlar...ayrıca da o cam damacanaları unutur muyum hiç?...lık lık lık diye dökülürdü:))
CANIM HARİKASIN YA,TONBİŞ HANIM MUTFAK PERİSİ OLMUŞ.İYİ YOLCULUKLAR
Adsız dedi ki…
Çok cici gözüküyorlar embir fikrine sağlık:D
ŞANSLI dedi ki…
Çok şirinler:)
İyi yolcuklar.
Sevgiler:)
embir dedi ki…
güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak