08 Kasım 2010

Sorumun Yanıtı BuradaEvetttt geçen günkü sorumun cevabı ile karşınızdayım. Bunu annem genç kızlığında örmüş, o zaman bunlar pek bi modaymış:) Yakası açık kıyafet giydiklerinde üşümemek için böyle yakalık yapıp paltolarının içine giyerlermiş. 

Dahası o kadar çok çeşitte kullanırlarmış ki, ben hatırlayabildiklerimi fotoladım. Mesela bere oluyor. Birde önden kapatıp kulaklarda da tam koruma sağlayabiliyorlarmış. Lastik örgü ile yapılan bu boyunluğun denenebilecek bir çalışma olduğunu düşündüm. En yakın tahmini sevgili Fiamma yaptı aslında. Onu da buradan tebrik ediyorum. 

Örgü sevmiyor ya da bilmiyorsanız. Bundan polar kumaş ile de yapabilirsiniz, hatta triko ya da eski kazak ile de olabilir bence....

Herkese mutlu bir hafta diliyorum. Bayrama az kala haydi kalın sağlıcakla...

8 yorum:

orgucuoyuncakcınine dedi ki...

HEMEN ÖR VE TARİFİNİ VER YOKSA GELİR ÇALARIM SENİNKİNİ,HARİKA MUHTEŞEM ÇOOOOOOOOOKGÜZEL,KULLANIŞLI.SAYILARVE SANTİMLER NE OLUR.SIRF BUNUGÖRMEK İÇİN BİLGİSAYAR AÇTIM İNAN Kİ.

embir dedi ki...

Ninecim teşekkürler, bu biraz küçük aslında sen ölçüyü kendine göre ayarlarsın. Bu 88 ilmek ile lastik örülmüş (2 ters 2 yüz) ben böyle pek bilmem anlatmayı ama dilimin döndüğünce yazıyorum:) Böyle 15 cm örülmüş sonra iki taraftan da 22'şer ilmek kesilmiş. Sonra aynen 88 ilmek ile örülmüş. Örgü bitince kesildiği yerlerden üçgen şeklinde dikilip uçarına kopça dikilmiş.

3prenses dedi ki...

süpermiş ya.yorum sayfana gelip bir tahminde bulunamamıştım:(

leyya-craftmania dedi ki...

oyyy bin yıl düşünsem aklıma gelmezdi bak hiiiç abatmıyorum haa:))

Tesettür Aşktır dedi ki...

annelerimizin genç kızlığındaki herşey moda zaten artık :) çokta kulllanışlı olmuş :) Sevgiiler

orgucuoyuncakcınine dedi ki...

EMBİRİM YANDIN!BEN ANLIYANA KADAR SORARIM YAŞLILIK.O 22 İLMEK HER SIRADA BİRER BİRER Mİ KESİLMİŞ.BİRDEFADA MI.SONRA TEKRAR 22 İLMEK HER SIRADA MI ARTMIŞ.YOKSA 1 KEREDE 22 KESİLİP SONRA YİNE 22 Mİ ARTMIŞ.ÖPERİM ÇOK ÇOK

celebi74 dedi ki...

süpermiş yaaa

embir dedi ki...

Ninecim sanırım son yoruma da cevap yazdım ama sadece size yolladım:))

3Prenses, Leyya, Tesettür ve Çelebi sizlere de güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum.