Ana içeriğe atla

Pirinç ve Saç Örgüsünün Elimde Dansı / Knit Glovesİşte anneciğimden bir ürün daha:) Bunlar bayram ganimetlerimden...

Hani tunus işi bir çanta örmüştüm ya işte o iple aynı, hatta geçenlerde sizlerle paylaştığım boyunluğumun artan ipinden ve ona takım olarak örüldü. Pirinç örgü ve saç örgüsü eşliğinde yapılan yarım eldivene önce lastik örülerek başlandı. Benden sayı falan istemeyin zira ben örmediğim için vereceğim bilgi çok sağlıklı olmaz. Acaba diyorum şu pasajımı bir yenilesem ve bunları da oraya mı yüklesem???

Sizlerle paylaşacağım iki boyunluk, birkaç taç ve hala devam eden sürpriz bir çalışmam var. Yarın yani 24 Kasım evlilik yıl dönümümüz ve ben evde boynu bükük olarak kalacağım :( Zuzucuğum gideli bu cuma tam 8 hafta olacak.... Onu çok özledim.... Dönüş tarihi netleşse ona bile razıyım sanki yeni yılda bile yanımda olamayacakmış gibi geliyor :(( Bende Cuma sabahı Afyon'a gidiyorum, sanırım cmt gecesi evime dönmüş olurum.

Bendeki son durum budur arkadaşlar, haydi kalın sağlıcakla...

Yorumlar

, dedi ki…
ismi çok güzel.elinize sağlık.ben çok beğendim
neduk dedi ki…
Bir an önce zuzuna kavuş inşallah. Anneciğinin eline sağlık. Sevgiler.
EMİNE ÖZTÜRK dedi ki…
ne kadar güzel bir ip simleine bayıldım. iyi günlerde kullan..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak