Ana içeriğe atla

1 liraya 1 dakikada 2 adet saç bandı yaptım

Image Hosted by ImageShack.us

by embir

Evet başlığı doğru okudunuz. Bu saç bandını 1 dakikada yaptım. Hatta daha kısa sürede bile olabilir. Ankara'da yaşayanlar İzmir Caddesindeki Erdoğan Düğmeyi bilir. Hobi malzemelerinin satıldığı bir mağazadır. Keçe arayanlarda oradan alabilirler.

İşte geçen sene orada neler varmış diye bakınırken bir baktım mor/pembe arası süslü bir lastik, o zaman metresi 1 liraydı ya da aklımda öyle kalmış. Ondan 1 metre almıştım. Unutmuşum kalmış, annemlere giderken elime geçince aldım yanıma, lastiği ikiye kestim ve kenarlarını diktim. Memacım da benim gibi pembe, mor hastasıdır. Dedim anneme giderken bunu da götür, memacığıma ver.

Sonuç: 1 liraya 1 dakikada 2 adet saç bandı yaptım:)) Bir ara yine gideyim de bakayım benzer lastiklerden alıp üstlerini de süsleyim, azıcık kokoş olsunlar.

(Hafta sonu müsait olduğumdan yazıyı önceden hazırladım)

Yorumlar

kedicibasi dedi ki…
embirciğim saç bandın çok hoş görünüyor:)Ayrıca seni tebrik ederim:)) sonbahar yarışmasıında birinci olmuşsun:))çok sevindim.:))
madammoda dedi ki…
Erdogan Dugme neresiydi tam olarak?
neduk dedi ki…
Tebrikler Embir'im.Yarışmayı kazanmışsın.Gülegüle kulan telefonunu.Mutlu konuşmalar yap hep inşallah.Sevgiler.
celebi74 dedi ki…
eline sağlıkk
Adsız dedi ki…
tatlım birinci seçilmişsin tebrik ederim hayırlı olsun...ellerine sağlık kocaman sevgiler
Malla dedi ki…
Tebrikler Embircim, gerçi !0 marfette de tebrik ettim ama sen çifte tebrik hakediyorsun:)Bu arada saç bantın çok şık...moru bende çok seviyorum bu aralar:))
embir dedi ki…
madammodacım erdoğan düğme izmir caddesinde bir pasajda medivenlerden aşağıya iniyorsun. Ankaradaysan çok rahat bulabilirsin.

Bugün erdoğan düğmeye uğradım. Kurdela almak için gittim ama onu almayı unutmuşum. Kurdela yerine bu saç bandının siyahından aldım. Ücreti 1,5 liraydı. Keçeler aldım yine, iplikler falan derken koşturarak çıktım.


Yarışma tebrikleri içinde ayrıca teşekkür ediyorum. İnanılmaz mutlu oldum. Hepinize kocaman öpücüklerimi gönderiyorum.
Cocukla Cocuk dedi ki…
Embircim güle güle kullan:) zevklerimiz aynıymış gecen kış ben de yapmıştım bunlardan bir dore bir lame bir de siyah üzeri payet işlemeli :) dikmesi biraz sıkıntılı ama değil mi daha doğrusu dikiş atıyor çok çabuk lastikli olduğu için
beyaz mendil dedi ki…
Ellerine sağlık hayatım.Ayrıca birinciliğini tebrik ederim.
önemli olanda bu zaten zaman ve ederi aferim mor sultan böö :()
Çiğdem dedi ki…
Pratik bir iş tam bana göre:)
Birinciliğini kutlarım buarada ,sevgiler...
embir dedi ki…
çok teşekkürler arkadaşlar, uyumak üzereyim, ay gözlerim kapanıyor.
nazlı naz dedi ki…
Ne kadar hamaratsınız, bu paraya kısacık zamanda ürettikleriniz mükemmel. Acaba diyorum bir de üzerine bir çiçek, böcek bişeymi kondursanız? Bence deneyin. Sevgiler.
embir dedi ki…
şimdi elimde birde siyah renk var onu çiçekli böcekli yapayım :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak