Ana içeriğe atla

ATKILARIM

Herkes örüyor ben neden yapmayım ki dedim, geçenlerde anneme gitmiştim bu atkıları bana örmüş. Çok kolay sana da öğreteyim yarım saatte bitirirsin dedi. Gittik gri renk ip aldık. Bende hemen ördüm. Annem üçlü yapmış ben beşli yaptım bu sebeple daha da çabuk bitti. Sonra onu hani buradaki küpeyi veren teyzeme kızı için hediye verdim. Maalesef onun fotolarını çekemedim.

Bu arada annemin ördüğü iplerden ve benimkinden bir kolye uzunluğunda ipi ayırdım. Onlardan da kolye yapıcam. Annemde kahve ve bej renklerinde sineklik yapacağını söyledi. Evin kilerinin kapısına takacakmış. Bu arada sineklik yapmak için hazır bir aparat satıyorlarmış. İpleri ona geçirip yapılıyormuş. Belki de annem yapmıştır bile, ona gidince fotoğrafını çeker sizlerle paylaşırım.

Yorumlar

nuuuur dedi ki…
Güle güle kullan çok güzel olmuş. Bugün yüncüde bende gördüm bu iplerden elim gitti ama Nur önce sen elindekileri bitir dedim kendi kendime :)
embir dedi ki…
ay alsaydın keşke, o kadar hızlı yapılıyor ki, beş ponpon say beşinciden sonraki araya iki zincir at, bu şekilde 20 dk. da falan bitiyor. Süper keyifli, kısa sürede bittiği için ben çok sevdim :)
Anne Kaz dedi ki…
ben de ördüm iki adet şal.lakin kendimde pek beğenmediğimden eklemedim.Gerçi benimki klasik yün ipte ..neyse..seviyorum boyuna omuza atılan her bişeyi..
orgueli dedi ki…
Anneninde seninde ellerine sağlık kujum şu ördeğide merak ettim ya nasıl bişey o öyle..
embir dedi ki…
Annekaz sizinki de güzel olmuştur. Bende severim şalları, atkıları annem sağ olsun bir dünya var bende :)

Elifcim o zürafa yastık, bir ara onu da tam boy eklerim.
nalan dedi ki…
atkılar için aferin verdim ama organizasyondan sınıfta kalıcaksın ,acaba ankaralı on marifetliler görüşmek tanışmak istemiyorlar mı demek geliyor içimden
embir dedi ki…
Nalan ablacım kaç kez yazdım ama kimseden ses çıkmadı. Bugün bir arkadaşımın babasının cenazesine gittim. Haftaya kimseyi bulamazsak biz yapalım. İkimiz görüşelim diyorum.
nazardeymesin07 dedi ki…
DOSTLARA MESKEN BU YUREK, DOSTUN SOZLERINE MERHABASINA SELAMINA MUHTAC BU YUREK, YUREKTESIN EY DOST SELAM SANA...http://nazardeymesin07.blogspot.com
Yelda dedi ki…
Embir, seninkilerde çok şık olmuş
güle güle kullan
Yapması ne kadar kolay dimi?
Nasıl yapıldığını biraz açar mısınız?
embir dedi ki…
Yeldacım ve Nazardeğmesin arkadaşım çok teşekkür ediyorum. Aslıcım atkının yapımı çok basit, ipi aldığın zaman zaten göreceksin, iplerin arasında kendinden ponponları var. İlk ip kısmından iki tane zincir çekiyorsun. Sonra beş ponponu sayıp beşinci ponponun bittiği yerdeki ipi iki zincirle alıyorsun. Böylece o sarkık duran kısımlar oluşuyor. Sonuna kadar bu şekilde yapıyorsun. Bitince ipin sonunu yak ki sökülme ihtimali olmalısın. Sonra da atkıyı elinle çekiştirerek biraz uzatıyorsun. Ben öyle yaptım. Bu arada beş ponpon sayıp yapmak yerine üçlü dörtlü falan da yapabilirsin. Ben beşli olanı daha çok sevdim, diğer türlü daha uzun oluyor ama sarkan kısımları minik kalıyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Ben bide bu tarifi akşam anneme okutayım o halleder sanırım:) Teşekkür ederim:)
melike dedi ki…
Bunlardan örmeyi bende çok istiyorum halen gidip alamadım ama en kısa süre de alacağım. teşekkürler
embir dedi ki…
rica ederim arkadaşlar, gerçekten çok basit bir yapılışı var. Eşe dosta verilecek süper bir hediye diye düşünüyorum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak