Ana içeriğe atla

Küpeden Bileklik Yapımı

Geçenlerde buradaki bilekliğimi yaparken yanında da bunu yapayım dedim. Küpenin yapılış hikayesi de biraz ilginç oldu. Çok sevdiğim bir teyzem var. Kendisi ara sıra evini temizler (yani kullanmadığı ıvır vızırlarını toparlar) ve atmaya kıyamadığı eşyalarını da ayırır. Sonra beni arar ve gel bir bak değerlendirebileceğin birşey varsa al der. Bende iş çıkışı ona uğrar kahve ve sigaranın yanında da ayırdığı eşyalara bakarım. Yine ayırdığı eşyalara bakmaya gitmiştim. Eski klipsi büyük küpeler vardı. Sen bunları değerlendirirsin dedi. Bende onları ve yanında bir kaç tane daha takıyı alıp evime dönmüştüm.

Bu küpeleri nasıl değerlendireceğime karar verememiştim. Aklımda bir kaç tane alternatif vardı. Sonunda bu bilekliği yapmaya karar verdim. Hazır örgü derimden bileğimi saracak uzunluğun iki katı uzunlukta kestim. Bir ucunu kapama halkası ile sabitledim. Diğer tarafı için elimde sadece metal halka vardı bende onu taktım. Küpenin arka klipsinede halkaları geçirdim ve ucuna klipsini taktım. Yandan sarkması içinde elimdeki aynı renk boncuklar ve metal aparatları tutturdum ve bilekliğim bitti. Nasıl olmuş beğendiniz mi?

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Yıkılyor bacım ellerine sağlık.
embir dedi ki…
Canım benim teşekkür ederim.
Sibel Başaçık dedi ki…
Hazır satılanlardan bin kat daha güzel olmuş hayatım, çok beğendim :))
DİLEK dedi ki…
canımmm... çok güzel olmuş .. elelrine sağlık maviş maviş nazarlardan korsuun ALLAH seni mcx

evet en sonunda bu headerı yaptım yahu:))
nuuuur dedi ki…
harika olmuş ellerine sağlık :)
orgueli dedi ki…
Süper hemde maviii:)ellerine sağlık kujum.
embir dedi ki…
ayyy beğenmenize çok sevindim. Teşekkür ediyorum
Yeliz dedi ki…
mavi mavi gayet hoş görünüyor bu tarz bilekliklerden birçok yerde görüyorum bunlar çok tuttu:) svegiler
embir dedi ki…
teşekkürler yelizcim, bende yapmak istiyordum bunlardan eski küpede bunu yapmamda araç oldu :))
Adsız dedi ki…
çok güzel bu..bayıldım
nokur dedi ki…
çok güzel olmuş bileklik ellerinize sağlık denenebilir

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak