Ana içeriğe atla

Mor Boyunluğum


Bu boyunluğumu annem ördü, sanırım Derya Baykal'ın programında izlemiş. Ben buradaki atkımı örmeye başladığımda annemde bunu örmüştü. O örgü konusunda çok yetenekli olduğundan hemen örüp bitirmişti.
Yapılışı:
14 ilmek ile 130 cm'lik bir parça örüyorsunuz sonra da yine 14 ilmek ile 65 cm'lik bir parça örüp. Uzun olan parçayı ortadan ikiye katlıyorsunuz. Sonra kısa olan parçayı da bu uzun parçanın ortasına yerleştirip saç örgüsü yapıyorsunuz. Birleştirdiğiniz kenarları dikip bir ucuna zincirden ilik yapıyorsunuz. Diğer tarafında da isterseniz bir çiçek ya da düğme dikiyorsunuz ve boyunluğunuz hazır oluyor. Ben istediğim renkte birşey bulamayınca annemin doğum günümde aldığı bluzun kelebeğini (rengi de aynı olunca) düğme yerine taktım.

Bu boyunluğu değişik şekilde kullanabiliyorsunuz. İsterseniz düğme kısmını yana getirin, isterseniz çenenizin altına gelsin. Yapımı kolay ve şık bir çalışma olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Yorumlar

nuuuur dedi ki…
geçenlerde bende örmüştüm bundan ama henüz kullanmak nasip olmadı. İyi günlerde kullanırsn inşallah canım :)
embir dedi ki…
canım benim çok teşekkür ederim. Sende güzel günlerde kullan canım
Yelda dedi ki…
İyi günlerde kullanın
Annenizinde ellerine sağlık
çalışınca tv izleyemiyorum ama
bloglar sayesinde yapılanları takip ediyorum. Bir tanede ben yapayım bari çok hoş olmuş.
Sevgiler
embir dedi ki…
çok teşekkür ediyorum. Yapılışı gerçektende çok kolay rahatlıkla yapabilirsiniz.
Yelda dedi ki…
Benim ihtisas alanım düz örgü :) onun için böyle başlayıp düz örülüp biticek, arttırma eksitme bilemiyorum. Kolay geldi yapması zaten onun için yapayım dedim :)
embir dedi ki…
:)) bugün 10marifete yazdığım bir çalışmada düz örgüden harika çalışmalar ekledim. Yakında yayınlanır.
Cocukla Cocuk dedi ki…
Annenin ellerine sağlık. Mor rengi de çok severim üstelik
ironik dedi ki…
çok güzel olmuş bu embir, güle güle kullan :)
orgueli dedi ki…
Güle güle kullan canım rengi çok güzel.
embir dedi ki…
Çok teşekkür ederim arkadaşlar...
DİLEK dedi ki…
çok hoş olmuş heleki rengine laf yok bile...
betül dedi ki…
çok şık ve yapımı kolay bir boyunluk.güzel günlerde kullanman dileği ile..bende bayılırım bu renge:)))
embir dedi ki…
teşekkürler, evet renk konusunda zevklerimizde benziyor :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak