Ana içeriğe atla

Telefon Telefon Kılıfım

Image Hosted by ImageShack.us


Daha önce görüp beğendiğim ve bunu yapmalıyım dediğim bir çalışmaydı bu telefon şeklinde telefon kılıfı. Aslında istediğim gibi olmadı ama yine de paylaşmak istedim. Benzer bir çalışma yapacaksanız bunu görüp benim yaptığım hataları yapmayın istedim.

Öncelikle hata bir telefon kılıfınızı keçe ile çalışın polar ile değil. Ben ilk denemem keçeler ziyan olmasın dedim. Öyle oluncada sert kumaş olmadığından istediğim gibi durmadı. Sonra benim gibi kararsız olmayın, nasıl dikeceğinize önceden karar verin. Sonra dikip söküp durursunuz. Başka başka ne vardı??? Hah kumaşınızı kesmeden önce benim gibi acemi iseniz önce bir kağıda kalıp çıkarın, onun üzerinden biçin, dikin.

Veeee son olarak dün annemden nasıl dikildiğini öğrendim. Şu kenarları diş diş gözüken dikişi bilmiyordum. Ay adına ne diyorlardı. Sesicim onu güzel diker işte ondan dikicem, keçeden yapıcam, cicik cicik olunca yeniden sizinle paylaşıcam...

Çalışmanın orjinal halini daha önce 10marifette yayınlamıştım. Karşılaştırırsanız aradaki bariz farkları görürsünüz. Burası da çalışmanın orjinal yeridir efendim.

Yorumlar

derya dedi ki…
Canım çok yaratıcı bir çalışma olmuş ellerine sağlık öpüyorum...
karabidikim dedi ki…
ay çok şeker bişey olmuş ellerine sağlık :D
*ayliz* dedi ki…
ben resim göremiyorum ama
suzy dedi ki…
ay çok tatlı, süper esprili. Güle güle kullan.
Syhn dedi ki…
çok tatlı yaa..
ellerine sağlık
Paşa dedi ki…
ne fikir ama :))
HARİKASIN HELE O DÜĞMELER ÇOK GÜZEL YARATMIŞSIN YİNE
Lilacsmell dedi ki…
çok şirin olmuş,eline sağlık
SEZGi dedi ki…
tam yemelik olmuş bu:)))
Hata mata yok; gayet güzel görünüyor. Renk uyumu çok hoşuma gitti. Ellerin dert görmesin..
embir dedi ki…
Gülercim sağolasın ama yok ben beğenmedim yahu, kesin keçeden tekrar yapıcam.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. KaynakBalkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak