Ana içeriğe atla

Çok Şükür Bir Evim Oldu

Image Hosted by ImageShack.us


Merhabalar,

Çok önceden sertifika kağıdına çıktısını aldığım evi takı kutusu olarak kullanmak istedim. Çıktıyı gerekli yerlerinden kestim. Ev oyuncak olarak tasarlandığından altı boştu. Oraya da kenarlardan artan sertifika kağıdını yapıştırarak tabanını oluşturdum. Evin çatısını ise yapıştırmadım, böylece çatıdan takılarımı eve sokabiliyorum :))

Evin kalıbını daha önce 10marifette yayınlamıştım, orjinal sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

neduk dedi ki…
Embir'im gitgide gençleşiyorsun:))
Sertifika kâğıdı nedir?
ufuk dedi ki…
çocuklar küçükken gazetelerin verdi şablonlarla onlara böyle evler yapıyorduk.bana o günleri hatırlattı..;)) sevgiler
*ayliz* dedi ki…
hahaha çatıdanmı
iyi fikirmiş ellerinize sağlık
nükhet dedi ki…
çok hoş bir fikir
elinize sağlık
Paşa dedi ki…
allahım ya bende sandım oturabileceğin bir ev hayırlı olsun diyecektim ama bu da hoş bir evcikmiş.hayırcıklı olsun diyeyim:)
Cocukla Cocuk dedi ki…
Allah sana gönlünegöre ev verrsin, şirin olmuş takı kutun
embir dedi ki…
Nedret ablacım sertifika kağıdı normal A4 boyutunda ama gramı onun iki katı falan oluyor, parlak kuşe ama kalın kağıt. Hani eğitime katılınca sertifika alırız ya işte o kağıttan oluyor :)

Teşekkürler arkadaşlar, öptüm herkesi
Neduk'un sorusunu ben de soracaktımki sormadan aldım yanıtı.
Çok yaratıcı, işlevsel ve özenli bir çalışma olmuş. Ellerin dert görmesin.
İnşaallah böyle kırmızı çatılı, çitleri yeşil boyalı, sonbahar esintisinin kulaklarda hoş bir tını yarattığı rüzgar çanlarının asılı olduğu verandasındaki sallanan koltuğunda dizindeki kaşmir battaniyenin içini ısıttığı sen, bahçe ışıklarının havuz suyundaki ışıltılı oyunlarını izlersin fincanındaki sıcacık çaydan bir yudum alırken..
Ben işe yaramayan sertifika kağıtlarımı bulmaya gidiyorum şimdi :D
embir dedi ki…
Gülencim kocaman AMİNNNNN diyorum ve yumoş yanacıklarından öpüyorum :)
Çocukken kartondan evler verirdi gazeteler deli gibi yapardım anımsadım şimdik sev benim yerime canım

Bu blogdaki popüler yayınlar

Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. KaynakBalkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak