Ana içeriğe atla

Embir'den 2'si 1 arada


by embir

Bu boyunluk + bereyi iki hafta önce yapmıştım. Paylaşmak bugüne nasip oldu. Maliyet olarak 1 lira ve bu da diğer boyunluğum gibi kısa sürede bitti. İpini çok sevdim. Yumuşacık oldu. 100 gr ip kullandım dolayısıyla oldukça da hafif bir boyunluk. Tabi sadece boyunluk değil aynı zamanda da bere:))

Nasıl yaptığımı da paylaşayım. 86 ilmek ile başladım ve bir kaç sıra lastik ördükten sonra hayatımda ilk defa selanik ördüm :) Bak şimdi unuttum nasıl ördüğümü, nasıldı??? Hımmm hatırladım, tamam tamam, kesip arttırıp yapılıyordu. Şekil olarak lastiğe benziyor ama daha geniş ve esnek bir örgü oluyor. Annem selanik örürsem daha rahat kullanabileceğimi söyleyip nasıl örüleceğini de gösterince bana uygulaması kaldı.

Uzunluğu size kalmış ben yaklaşık 1,5 karış ördüm. Boyunluğun şapka olması çok kolay oldu. Kalan ipi büküp berenin lastik kısmından aralıklı olarak geçirdim. İpin ucunada ipi elime dolayıp ponpon yaptım ve bitti. 

Bugün Gerede'de son gecemiz, yarın sabah evime dönücem. Hasta olmaya başladım. Hazır 3,5 gün tatil uyuyup dinleneyim diyorum. Kendimi iyi hissedersem bir iki çalışma daha yapar paylaşırım. Haydi kalın sağlıcakla...

Yorumlar

MARİFETLİ PERİ dedi ki…
Eline sağlık, çok pratik görünüyor. Güle güle kullan :)
nokuruncocuklari dedi ki…
çok güzel denemeliyim, ellerine sağlık:))
embir dedi ki…
marifetli pericim ve nokurun çocukları teşekkür ediyorum.
ellerıne saglık hatunum benım
embir dedi ki…
canımmmm edicim, merci... Sanırım sen hala yurt dışındasın. Öptüm

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak