Ana içeriğe atla

Bu Kazaktan Neler Yapılabilir? 1


İşte dünkü postum da bu kazaktan neler yapabilirim diye sizden yardım istemiştim ya. Benim aklıma ilk gelen bu olmuştu. Bunun içinde kazağın bir kolunu feda ettim. Elimde bir kravat kutusu, bir kazak ve bir bluz vardı. Tabi bir de olmazsa olmaz silikon tabancası:)) Bakalım bu malzemeleri kullanarak ne yapmışım?


Benzer bir çalışmayı daha önce burada görmüş ve kujular'da sizlerle paylaşmıştım. İşte aklıma o çalışma geldi. Bende kazağımın bir kolunu bunun için feda ettim. Kutum kahve rengi olduğu için renk uygun olsun diye bu kazağımı kullandım. Yoksa başka renk kazaklarda vardı ama neyse işte...

Kolu yelpaze gibi katlayıp silikon tabancası marifetiyle kutunun içine yapıştırdım. Kenarları çok düzgün olmayınca, görüntüyü düzeltmek için tahta boncukları bir ipe geçirip onları da silikon ile iki tarafa yapıştırdım. Diğer taraftan dantel bir bluz vardı. Onun bir kolunu da kutunun kapağını kaplamak için kullandım. Kutunun üzerine de keçeden bir çiçek kestim, oldu işte. Bakalım sizlerde beğenecek misiniz? 

Sırada diğer çalışmalar var ama bunun için çalışmam gerekiyor:)) Ne yapsam ne yapsammmm, kazaktan üretmeye devam. Beni izleyin anacım.


Yorumlar

banuca dedi ki…
Böyle projeler oldukça gardroptaki giysiler bir bir eksilecek gibi görünüyor :)) Embirim, kutular çok şık olmuş, hele takı kutusunun içi çok hoş, artanlardan ne yapacaksın, bekliyorum....
embir dedi ki…
teşekkürler şekerim, valla bende heyecanla bekliyorum, netleşmeyen fikirlerim var. Bakalım göreceğiz.
Beyaz Kkelebek dedi ki…
Pekte güzel olmuş.Ellerin dert görmesin.Sevgiler SLN
embir dedi ki…
Canımmm teşekkür ederim.
YETENEK-SİZİN dedi ki…
aa süper, çünkü bende sünger ve kumaş edinmiştim kendime aynen böyle bir yüzük toparlayıcı yapmak istiyordum. Şimdi feda edecek bi kazak bulmak lazım:))
ellerine sağlık
embir dedi ki…
Canım merci, bakalım işte uydur kaydır deniyorum bir şeyler... Senin çalışmanı da bekliyorum.
nokuruncocuklari dedi ki…
embir bayıldım valla (yüzüklerede)çok güzel olmuş, ellerine sağlık, bende yüzük takıntılılardan biriyim hemen denemeliyim:))
embir dedi ki…
Nokuruncum teşekkürler, bende senin yüzük kutunu görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
GÖNÜL dedi ki…
tebrikler süper bir dönüşüm olmuş ellerine fikrine sağlık:)
embir dedi ki…
teşekkür ederim gönülcüm.
http://belguzaranne.blogspot.com dedi ki…
merhaba elıne sağlık

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak