Ana içeriğe atla

Yılan Hikayesine Dönen Çalışmam


by embir

Efendim bu boyunluk aslında atkı olacaktı hem de geçen sene sevgililer gününde kujuma hediye edilecekti ammavelakin olamadı. Bendeniz bir türlü örüp de bitiremedim:(

Dün akşam tekrar elime aldım ama yok yahu bundan atkı olmaz dedim ve kısa yoldan çözümü buldum. İnternetten de baktım erkekler içinde kullanılıyor mu diye örneklerde mevcut olunca o heyecanla örgümü tamamladım. Bu akşamda nihai haline getirdim.

Nasıl mı yaptım? Hemen anlatayım. Kurşuni ip ile pirinç örgü yaptım. Bunalıp bitirdiğim aşamada ise (yaklaşık bir yumak ip kullandım) örgünün daha da sıcak tutması adına siyah polar ile birleştirerek diktim. Sonra da iki ucunu birleştirdim. Boyunluk çift yönlü kullanılabilir oldu.

Kendimce de kullanım şekillerini fotoladım. Sol alttaki ise kalpak oldu. Onu eğlence olsun diye ekledim. İşte yılan hikayesine dönen bir türlü bitiremediğim atkının mutlu sonu böyle oldu.

Soğuk kış mevsiminde sıcak sıcak kullan kujumcum...

Yorumlar

neduk dedi ki…
Boyunluk güzel.Sen daha güzelsin.Sözde buğulandırmışsın ama güzel yüzün yine de belli olmuş.Ay gibi parlıyorsun maşallah.Nazarlardan uzak ol.Sevgiler.
MARİFETLİ PERİ dedi ki…
Evet Nedret Ablam doğru söylemiş. Çok güzel görünüyorsun. Bu boyunluğun benzerini Tarkan'da görmüştüm. Eşin kullanır mı peki bu tarz birşeyi? Benimki hayatta kullanmaz da:)
nalan dedi ki…
neduka aynen katıldım:)
Embircim mimledim seni http://zeynepduran.blogspot.com/2010/01/mimlenmisim.html
Ayça dedi ki…
hihihiii minik burnunu ısırırım senin şeker :))) güle güle kullansın kujun :)
embir dedi ki…
ay ay şımardım şimdi, çok teşekkür ediyorum.
Kujum iki gündür boyunluğunu kullanıyor. Arkadaşlar da bize de yap diye sıraya girdi ama yok diyorum ben bunu 1 yılda bitirdim başka yapamam :))
neduk dedi ki…
Güzel yüzün şu anda dantelorgum de baş rollerde:)))
Adsız dedi ki…
Nice post and this post helped me alot in my college assignement. Say thank you you as your information.
Katya Guler dedi ki…
Embir niye mozaikledin yahu güzel yüzünü?Ciks ciks :-)(kendimce kafa sallıyorum,klavyede ifadeyi bulamadım :-))
neduk dedi ki…
Embir'ciğim, ne oldu? Yine sustun. Hayırdır?
embir dedi ki…
Merhabalar, Nedret ablacım yurt dışından misafirim geldi onunla ilgilendim sonra da kuzenimle Eskişehir'e gittik. 2 hafta boyunca da eğitimim olacak. Anlayacağın Mart başına kadar pek gözükemeyeceğim:))
Çok güzel olmuş heralde kısa bi sürede örülür.Güle güle giy:)
Roberta Granada dedi ki…
Merhaba, ben de, genel olarak ilgili el sanatları, çeşitli yemek tarifleri, beijokas ile benim blog ziyaret blogunuzun bütün olarak her zaman çok güzel aşk
http://agulhaetricot.com
http://agulhaetricot.blogspot.com
http://titacarre.elo7.com.br

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak