Ana içeriğe atla

Kurdelalı Bileziğim

Image Hosted by ImageShack.us
by embir

Geçen hafta sonu taclarla birlikte yaptığım bir çalışmada bu bilezikti. Şu meşhur yaz tatilimin son ayağı olan Amasra'dan almıştım bu bilezikleri. Düz kullanmayım dedim ve şu tacımda olduğu gibi kurdela ile sardım.

Diyorum acaba minik birde gül kondursam nasıl olur? Çok mu abartı durur ne dersiniz?

Hafta sonlarını seviyorum, ne güzel bana bol vakit kalıyor. Sabah erken kalktım ve çamaşır evi topla temizle işlerimi bitirdim, 10 marifette çalışmalara baktım, yorum yazdım veeee oturdum şimdi de cicikler yapmaya başladım.

Haydi herkese keyifli bir hafta sonu diliyorum.

Yorumlar

cansudere dedi ki…
çok güzel canım.
Antigone dedi ki…
Aaaaa! Bilezik sanki boyama gibi olmuş. Çok başarılı, ellerine sağlık. Gül değil de bir fiyonk hiç fena olmaz bence ;D
embir dedi ki…
cansucum teşekkürler canım. Antigonecım kurdela ebruliydi ondan boyama gibi durdu. Fiyonk fikri olabilir, bir deneyeyim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak