Ana içeriğe atla

Plastik Şişe Kumbara Oldu

Image Hosted by ImageShack.us


Canım arkadaşım Sibıl'ım ile dün msn'de yazışıyorduk, bana plastik şişeden kumbara yaptığını söyledi. Bende resmini istedim. Onun da izni ile bu çalışmasını burada yayınlıyorum.

Kedi ipi mi dede sakalı mı deniliyor işte o iple bir parça örmüş üzerine de normal ip ile tamamlamış. Kapağınıda paranın geçebileceği şekilde kesip kumbarasını tamamlamış.

Sibılıma bir blog açalım diyorum ama şu an için kendine güvenmiyor. Yazılanları buradan takip ediyor, belki sizlerinde güzel yorumları ona cesaret verir ve Sibılımı da aramıza katabiliriz :))

Emeğine sağlık Sibılım, çok güzel olmuş.

Yorumlar

Yelda dedi ki…
Sibıl'ın ellerine sağlık
Hadi Sibıl kendine güven biraz
Aramıza katılmaya ne dersin
Seni aramızda görmekten mutluluk duyacağız
Sevgiler
Ayça dedi ki…
Sibıl' tebrik ediyorum. çöpe atmak yerine plastik şişeyi geri döndürmüş :) Allah bilir daha ne güzel fikirlerin vardır Sibıl. Mutlaka aramıza bekliyoruz seni de :)
maydanoz dedi ki…
Güzel blogunuza, maydanoz blog topluluğu arasında tanıtımı için bir sayfa ayırdım, selamlar.
owl dedi ki…
çok beğendim çok güzel olmuş. arkadaşını aramızda görmeyi çok isteriz bence açsın bir blog yaptığı güzel şeyleri takip edelim :)
Doğa dedi ki…
Bir çok kumbara fikri aklıma gelirdi ama pet şişeyi bu şekilde değerlendirmek en son belkı :) Tebrık ederim Sibıl.. veee en kısa sürede bu güzel fikirlerini bizimle paylaşmak için aramız da görmek isterim.. Blogum için çok güzel bir konu yakalamış oldum sayesin de ve sayen de ;)

Sevgiler...
berkbuket dedi ki…
haydi sibıl, haydi sibıl.
Lamia YARAR dedi ki…
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak