Ana içeriğe atla

Kızılderili Kolyem

Bu kolyeme Kızılderili Kolyesi diyorum. Bana kızılderilileri hatırlatıyor.
Gerekli Malzemeler:
Ahşap Boncuk
Kum Boncuk
Metal para
Deri örgü zincir
Mumlu ip
Halka
Tel
Klips
Karga burnu
Yapılışı:
Telimize bir adet şeffaf kum boncuk, bir adet ahşap boncuk, bir adet şeffaf kum boncuk takıp ucunu kıvırıyoruz. Ben ahşap boncukları iki farklı renkte kullandım.Bunlardan 27 adet hazırlıyoruz.
Mumlu ipimizden yaklaşık 25 cm'lik 5 adet ip kesiyoruz. Her ipi ikiye katlayıp ortasından metal paramızı geçiriyoruz. İpimiz dört kat oluyor. Ucuna da kapatma aparatından takıyoruz.
Ahşap boncukla hazırladığımız tellerden üç adetini halkaya geçiriyoruz, içine mumlu iple hazırlanmış olduğumuz parçayı da ekleyerek deri örgü zincirimizin tam ortasına da takıyoruz. Bu bölümün her iki tarafına halka yardımı ile ikişer adet ahşap boncuğumuzdan takıyoruz. Sonra tekrar üç ahşap boncuk, bir mumlu ip ekliyoruz. Bu işlemi iki cm aralıklarla uyguluyoruz. Yine kolyemizin arka kısmını boş bırakıyoruz. (Ensemize gelecek kısım) Son olarak deri örgü kısmın ucuna klipsimizi takıyoruz. Kolyemiz hazır.
Bu kolyemi boynumun hemen aşağısında bitecek şekilde hazırladım. Kızılderili kolyesi açık yakalı bluzlerle çok şık duruyor.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
ha şöyle ne olduğun u anlayalım canım adıda tam oturmuş :)
embir dedi ki…
teşekkürler canım

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak