Ana içeriğe atla

kırmızı kolyem

Yaklaşık 1 haftalık aradan sonra yine yapımı oldukça kolay olan bir kolye ile karşınızdayım
Gerekli Malzemeler:
Kırmızı kum boncuk
Kırmızı orta boy boncuk
Kırmızı büyük boy boncuk
Misina
Yapılışı:
Bu kolyem sanırım en uzun olanı tahminen iki metre misina kullanılacak. (İsterseniz misinanızı kesmeyin boncukları taktıktan sonra şöyle bir bakıp uzunluğuna öyle karar verin) Orta boy boncuk, büyük boy boncuk tekrar orta boy boncuğu misinamıza geçirelim. Ardından yaklaşık 60 adet kum bocuğu misinamıza takalım. Bir adet orta boy boncuk ve yine 60 adet kum boncuk takalım. Sonra orta boy, büyük ve orta boy boncuklarımızı takıp 60 adet kum boncuğumuzu takalım. Sıra büyük boy boncuğumuza geldi. Onu takıp aynı işlemi kolyemiz istediğimiz uzunluğa gelene kadar uygulayalım.
Burada dikkat etmemiz gereken kolyemizin her iki tarafında da aynı miktarda ve aynı boyutta boncuk kullanmak. Yani kolyenizin yarısını tamamlayınca karşı tarafta hangi boncuğu kullandıysanız aynısını diğer tarafta da kullanacaksınız.
Kolyemin uzunluğu tamamdır dediğiniz vakit yapmanız gereken, misinayı bir kaç kez son boncuktan geçirerek düğüm atmak. Dilerseniz misinanın hafifçe ucunu yakarak boncuğa yapıştırabilirsiniz. Bu işlemi iki uc içinde uygulamalısınız.
Kolyemiz hazır güle güle kullanın aman gözlere dikkat kolyeyi yapmak kolay ama kum boncukları misinadan geçirmek sabır istiyor.
Kolyenizi iki kat önden bağlayarak ya da bir kaç kez boynunuza dolayarak kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak