Ana içeriğe atla

şıkıdım kolyem


Bu kolyemi severek kullanıyorum. Zaten kendi yaptığımız şeyleri gururla taşırız değil mi?
Gerekli Malzemeler:
Deri örgüden zincir
Değişik formda boncuklar, metaller
Klips
Halka
Tel
Karga Burnu
Yapılışı:
Tellere istediğimiz boncukları takıp uçlarını kıvırıyoruz. Ben plastik, cam ve kum boncuklardan kullandım. Her birinin ucuna da farklı metaller taktım. (yıldız, baklava, para vs) Burada önemli olan boncuklarımızı taktığımız tellerin boyunun uzunlu kısalı olması. Orta kısma biraz daha uzun kenarlara doğru biraz daha kısa kullanalım. Bu şekilde boncuklardan (ben19 adet yapmışım)istediğiniz kadar hazırlıyorsunuz.

Hazırladığımız boncukları halka yardımı ile deri örgüden hazırlanmış zincirimize sık aralıklarla takıyoruz. Kolyemizin ucuna da klips takarak tamamlıyoruz.

Benim kolyem boynumun hemen altında bitiyor. Açık yakalı bluzlerle çok şık oluyor.

Yorumlar

feyzas dedi ki…
kolyeniz çok şık olmuş, güle güle kullanın. Straplez bluzlarla da güzel olur.
nergisce dedi ki…
bu kolyeyi cok begendim, renkler cok uyumlu siyah-beyaz vazgecilmez:)
embir dedi ki…
feyzas ve nergiscim çok teşekkür ediyorum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak