Ana içeriğe atla

alla beni pulla beni kolyem
Ne kadar çok kolye yapmışım ekle ekle bitiremem
Gerekli Malzemeler:
Zincir
Yassı boncuk
Halka
Klips
Yapılışı:
Boynumuzun hemen aşağısında bitecek uzunlukta zincirimizin her bir boğumuna bir adet halka ve ucuna da bir adet yassı boncuk takıyoruz. Zincirin her iki tafında biraz boşluk bırakıyoruz. (enseye gelen kısma birşey takmaya gerek yok)
Zincirimizin tam ortasına da yine istediğimiz uzunlukta bir zinciri halka yardımı ile ekliyoruz. (ben yaklaşık 10 cm'lik bir zincir kullanmışım, siz daha da uzun yapabilirsiniz. Ortaya eklediğimiz zincire de aynı şekilde boncuklarımızı takıyoruz.
Son olarak zincirimizin ucuna klipsimizi takıyoruz. Güle güle kullanın Bu kolyede özellikle yazın askılı bluzlerle çok hoş duruyor.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
güle güle tak canım ya daha büyük yüklesene resimleri
embir dedi ki…
eski blogumdaki alanı yaklaşık 7 ayda dolduurnca burada cimrilik yapayım dedim. Alanı ekonomik kullanmak için önerin varsa sevinirim canım. Bunun boyutunu orta yaptım. Sanırım daha iyi oldu. Şimdi anneme gidicem, sonra diğerlerini de büyütürüm.
orgueli dedi ki…
Güle güle kullan emine'cim renk renkli güzel olmuş.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak