Ana içeriğe atla

Embir ve Kujusu Puzzle Yapıyor

Arkadaşlar aldığım bir karar neticesinde bundan sonra bazı çalışmalarıma başlarken sizlerle paylaşıp uzun süren işlerde gelişim aşamalarını, kısa sürede tamamlanacak çalışmalarda ise bitmiş halini sizlerle paylaşacağım. (Özelikle yabancı bloglarda görüyorum kadın bir kazak örüyor bir yıl boyunca örgünün gelişim aşamalarını paylaşıyor, korkmayın ben o kadar uzun uzun bir paylaşıma girmem ama canım çekti denemek istedim)

Bu anlamda ilk çalışmam kujumla hafta sonu aldığımız ve dün yapmak için masamızı işgal etmesini sağladığımız bir puzzle. Çocukluğumuzu saymazsak bu bizim ilk puzzle denememiz olacak. İşe puzzle renklerine göre ayırarak başladık. Kenarlara gelecek parçaları ayırdık ve dış çerçevesi tamamladık. Sonra da çok yorulduk ve bıraktık. Bakalım ne zaman tamamlanacak :)))

Yorumlar

beyaz mendil dedi ki…
Daha dün ben de puzzle almaya karar vermiştim:)) Çok zevkli oluyor ve harika görüntüler ortaya çıkıyor.Biraz sabırda gerekli.Kolay gelsin.Sevgiler
Nur dedi ki…
Geçen kardeşimle yeni bir puzzle başladık iki saat sonra sıkılınca bozmak zorunda kaldık çünkü farkında olmadan halının ortasında başlamışız yapmaya eh bir oturuşta bitirmek mümkün olmayınca annemde kötü kötü bkınca odann ortasındaki dağınıklığa bizim puzzle dolaptaki yerini aldı :) Sizinki tez zamanda biter inşallah :)
voodoo_bird dedi ki…
kolay gelsin =)
malla dedi ki…
Yandın senn. Puzzle' la takılırsan elişi aşamaların bence uzayacak gibi. Yine de sen bilrsin:)
Recep Hilmi Tufan dedi ki…
Büyük bir yapboza benziyor. Kaç parça acaba?
embir dedi ki…
Ah teşekkürler, tez zamanda bitmesini umuyorum. Uzun zamandır yapmak istiyorduk ama istediğimiz bir çalışma bulamamıştık, kısmet bu güneymiş.
Puzzle 1000 parçalık acaba 500 lük ile mi başlasaydık?
Bal küpü dedi ki…
1ooo lik puzzle hiç yapmadık biz, zor görünüyor ama zevklidir. Çook kolay gelsin size :)
Ayça dedi ki…
bayılırım puzzle'a :) geçen iki hafta önce küçük bir tane yaptık serhatla... hadi bakalım kolay gelsin. zor kalkarsınız siz onun başından :)))
SİHİRLİ OKLAVA dedi ki…
ne diyeyim?kolay gelsin...
Cocukla Cocuk dedi ki…
Yabancı bloglar uzun uzun anlatıyorlar projelerin hakkını veriyorlar gerçekten biz bu anlamda projelerimizi harcıyoruz aslında
Pelin dedi ki…
Embircim kolay gelsin :)) ben 1500 lükle başlamıştım ve bir kaptırdın mı gerisi geliyor başından kalkamıyorsun. Hele de bitip tamamını görünce çok büyük bir keyif veriyor.. Bir puzzleım dha var bekleyen ama takılara başladığımdan beri hiç bulaşmıyorum bile:)
GAMZELİ ANNE dedi ki…
bende puzzle sevenlerdenim zevkli oluyor:))canım hediyeni sabırsızlıkla bekliyorum:)unutmayacağını biliyordum hele bi ulaşsın hemen göstericem blogumda düşünceli arkadaşım geç olsun güç olmasın sağlıkla kal sevgiyle kal hoşçakal:)
İnci dedi ki…
Kazağın modelini bir yıl boyunca anlatıyor demişsiniz ya. Çok güldüm. Allahta sizi güldürsün. Puzzle yapmayı bende çok severim ama evde ufak bir canavarınız olunca bu tarz hobilerinizi askıya alıp başka şeylere yöneliyorsunuz. Size kolay gelsin. Tez zamanda bitsin inşallah. Sevgiler.
Çiğdem dedi ki…
embirciğim,puzzle için özel yapıştırıcı (tablo yapmak için)ve saklama rulosu gibi
bir şey var biliyor musun?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak