Ana içeriğe atla

Hoşgeldin Deniz Bebek


Perşembe günü arkadaşımın bebeği dünyaya geldi. Öncelikle hoşgeldin Deniz bebek diyorum. Hastaneye ziyarete gittik, kızımız maşallah pek tatlıydı. Bu sevimli şekerleri de ananesi hazırlamış.

Genelde örgüden olan şekerler için patik yapılır. Bu sefer yelek örülmüş. Tek parçadan hazırlanmış, içinde de tülü, şekeri ve nazar boncuğu vardı. Tülü yeleğin boyun kısmından yukarı doğru çıkartmışlar ama ben eve gelince baktım şekere yok dedim tül aşağıda olursa etek gibi durur. Hemen şeklini değiştirdim. Bence tül aşağı doğru olunca daha şirin oldu.

Bebek bekleyen arkadaşlar varsa örnek olması için sizlerle paylaşmak istedim.

Yorumlar

NAZARDEYMESİN07 dedi ki…
DENİZ BEBEĞE HOŞGELDİN DİYORUM YELEKLERDE ÇOK ŞİRİN
Yelda dedi ki…
Günaydın canım çok şirinmiş
ben polardan kesip yapmıştım daha önce 25 tane kadar ziyarete giderken götürmüştüm.
Ama bende yukarı doğry koymuştum tülü
iyi bir fikir oldu kız bebek için bu şekilde daha şık bende beğendim
Sevgiler
SEZGi dedi ki…
çok tatlı ve yaratıcı
nergisce dedi ki…
cok seker ama tül asagi :)
GeCe dedi ki…
böyle yelek biçiminde olanı görmüştüm ama senin fikrin daha güzel balerin gibi duruyor
GÖNÜLDEN ELE dedi ki…
Ay bu çok şekermiş.Yeğenim için bişeyler yapayım diyordumda...ama çokmu zaman alır .kaç tane örmem gerekirki bunlardan?
:((
ayrıca etekli daha hoş görünüyor bencede..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak