23 Şubat 2009

Kutu Kolajı

Geçenlerde 10 marifetten arkadaşım Esinsel şişesini yırt yapıştır tekniği ile dergi sayfalarını kullanarak yenilemişti. Onun bu çalışmasını görünce bunu nasıl uygulasam diye düşündüm ve fotoğrafta sol üstte gözüken malzemeler ile kutumu yarı kolaj yarı yırt yapıştır tekniği ile süsledim.

Kutu dediğime bakmayın aslında bu biten kulak çubuğuna ait şeffaf bir plastikti. İşte onu aldım yanıma da bir dergi sevdiğim yerlerini kestim, yırttım, içimden geldiği gibi kutuma yapoştırdım. Alt tarafı yaparken kutu şeffaf olduğu için istediğim parçaları tersinden yapıştırdım böylece kutunun altındaki görüntüde daha hoş oldu ama plastiğin parlaması sebebiyle fotoğraf parladı :(

Yapması çok eğlenceli oldu. Eğer canınız sıkkınsa alın elinize bir kutu (konserve kutusu, kola şişesi, ayakkabı kutusu, cam şişeler, kavanozlar, deterjan kutuları ne isterseniz) ve gönlünüzce kesin, yırtın yapıştırın.

16 yorum:

Yelda dedi ki...

Canım çok hoş olmuş
Stres faaliyeti olarak kullanabilirim.
Ellerine sağlık canım
Sevgiler

MoonSun dedi ki...

Yine harikasin ve yine cok guzel bir sey yaratmissin sevgili Embir :)) Kolaj cok calismana bayildim :))

BONCUK HANIM dedi ki...

Eminecim kolajın çok güzel olmuş. En kısa zamanda benim de aklımda bu kolaj işi. Tabii becere bilirsem. Ellerine sağlık.

Ayça dedi ki...

önce ayakkabı kutusu sandım, sonra kulak pamuğu kutusunu okuyunca şaşırmadım değil :) gaza geldim, boş kavanozlara başlıyorum :D

kedicibasi dedi ki...

çok güzelolmuş ellerine sağlık embir.bende kutuları yapışkanlı kağıtlarla kaplıyorum.bu teknikle de denemek lazım:))

nergisce dedi ki...

harika olmus:) bayilirim kutu süslemeye:)

orguknit dedi ki...

Embir embiiir diyorum konuşamıyorum ya
kulak çubuğu kutusu inanmıyorum.
Vallahi sen çoştun tutabilene aşkolsun.
Hayal gücüne sağlık canım.

beyaz mendil dedi ki...

Embir'ciğim çok güzel olmuş,ellerin dert görmesin.Bunu görünce hatırladım ilkokulda elişi dersinde yırt yapıştır yapmıştık.Beni çok uzaklara götürdün.Teşekkürler.

Paşa dedi ki...

ellerine sağlık güzel fikirmiş.:))

Cocukla Cocuk dedi ki...

üzerine bir şey sürdün mü eminecim mesela dekopaj tutkalı olabirli hem sabitler hem vernik vazifesi görürü...ellerine sağlık iyi gunlerde kullan

Boogie dedi ki...

Süper olmuş bayıldım. Ellerine sağlık...

embir dedi ki...

teşekkür ederim arkadaşlar, bu çok basit birşey ama çok eğlenceli, çocukla çocuk bunu doğal bıraktım :)) dekopaj tutkalı iyi fikir teşekkürler.

Nur dedi ki...

çok güzel olmuş ellerine sağlık canım..

cicibici bişeyler dedi ki...

Harikasın çok güzel olmuş ayrıca power girl kaplamalı çok şirin yaa!

bir dost dedi ki...

evet canım çok sıkkın sevgili embir. demekki ne yap malı.kolaj ve yırt yapıştır yapmalı .teşekkürleeeer.bu arada harika oluş.

Adsız dedi ki...

10 marifette elişlerime yorumlarınızı okuyordum.ilk kez sitenize geldim.çocuklar küçük olduğundan fazlaca ilgilenemiyorum.kardeşimin üyeliğinde yayınlıyorum.esran adı sitesinin.yatakörtüsü,pasbas,kızlı havlular,hatırlamşsınzdır.başarılarınızın devamını diliyorum.iyi akşamlar
PİNKDAİSY.BLOGCU.COM