Ana içeriğe atla

İğnedenlik Yaptım

Hani kazaktan annem için yün sepeti yapmıştım ya, kol kısmından da iğnedenlik yaptım. Sevgili sesiber'in yaptığı iğnedenlikleri göre göre bende yapayım dedim. İlk denememi de anneme hediye ettim. İçine kaçmış çoraplarımı keserek koydum, kenarlarından diktim ortasına da bir çiçek diktim. İşte bu kadar.

Yorumlar

Yelda dedi ki…
Ne bereketli kazakmış
Bende polar parçalarından kalp şeklinde yaptım
fotoğrafların boylarını ayarlamak zor geliyor ondan bekliyorlar

Ellerine sağlık canım harika
Nur dedi ki…
ellerine sağlık canm çok güzel olmuşş
sesiber dedi ki…
RSSn düştü, pat geldim bakmaya:))
Sen çok sevdin bu kazak parçalama işini. İyi de ettin Embirim. Çok tatlı olmuş. Neler çıktı bir kazaktan. Kazağı dikmek keçeden zordur değil mi?
Cocukla Cocuk dedi ki…
Sesiberin yaptıklarını gördükten sonra biz de yapacaklarımız arasına aldık . Bir de dikiş makinası olunca şart oluyor, çocuklardan dolayı. Çok güzel olmuş güle güle kullan.
embir dedi ki…
Yeldacım sorma canım ne kadar kazağım varmış kesilecek :)) Fotoğraflar için photoscape'ı öneririm. Fotoğrafları oradan programdan ekleyince ayarlama derdi olmuyor.
Nurcum sağolasın.

Sesim senden ilham aldım, benimki seninkiler gibi değil ama bu başlangıçtı :)) Kazak dikmek zor değil onları da keçeleştiriyorum zaten :))
Adsız dedi ki…
ellerine sağlık valla ne diyim. çok pratiksin. her eve lazım bi bayansın:)
beyaz mendil dedi ki…
İğnedenliğin çok şık olmuş,ellerine sağlık.İğnelerde ortasında tomurcuk gibi durmuş.
DİLEK dedi ki…
illa kıyısından köşesinden atranlardan da bişiler yapıcaz demi. ne biçim çöpçü olduk biz böyle yaa:)) canım çok hoş olmuş ellerine sağlık .
cicibici bişeyler dedi ki…
iğnedenlik çok iyi fikir,ne güzel değerleniyor malzemeler,ellerine sağlık.sevgiler.
Boogie dedi ki…
Çok sevimli olmuş. Ellerine sağlık...
ufuk dedi ki…
emekle yapılan herşey güzel. ellerine ve kazagına saglık
embir dedi ki…
ya evet ben bu aralar artık malzemeden iş yapmaya fena taktım, bu sayede çöplüğüm de azalıyor :))
orgueli dedi ki…
Yaşasın geri dönüşüm ellerine sağlık bebeğimm.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak

Balkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. Kaynak