Ana içeriğe atla

Kıyafete Göre Takı Seçimi

Ben aksesuarları oldum olası severim. Genelde renklerine ve türlerine göre saklamayı tercih ediyorum. Böylece giyeceğim kıyafete uygun olan takıları daha hızlı bulabiliyorum (çok fazla olunca aradığını bulmak çok zor oluyor)


Aşağıdaki görselde giydiğiniz kıyafete göre tercih etmeniz gereken kolye modellerini bulabilirsiniz. Hatta bu görselden çıktı alın ve takı dolabınız varsa onun içine yoksa takılarınızı muhafaza ettiğiniz kutu, sepet, çekmece vb onun yakınına koyun. Özellikle sabah hazırlanırken işinizi kolaylaştıracaktır. 


Son olarak sabahları işe geç kalanlardansanız akşamdan giyeceğiniz tüm kıyafetleri planlayın, hatta çıkarıp asın. Kullanacağınız aksesuarınızdan, çantanıza, çorabınızdan, iç çamaşırınıza kadar her şey akşamdan hazır olursa sabah hazırlanma hızınıza kendiniz bile şaşıracaksınız. Tecrübe ile sabit :)

Not: Yazıları önceden hazırladım, zira şu an ev taşıyoruz. Lütfen her şey yolunda gitsin. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Balkonlarımız İçin Fikirler-1

Bahar geldiğine göre, doğa ile birlikte bizde de canlanma oluyor. Kendimizi iyi hissettiğimiz zaman daha mutlu ve enerjik oluyoruz. Bu enerji ile evimizin dekorunda da değişiklik yapma arzusu doğuyor. Sizlerle paylaşacağım "Balkonlarımız İçin Fikirler" başlığı altında ciciş çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu fikir yine bir "Kendin Yap" çalışması. İstediğiniz bir leğen ile bu çalışmayı yapabilirsiniz. Leğeniniz şeffaf olursa ve kenarlarını rengarenk boyarsanız da çok şirin olacaktır. Kuvvetli bir yapıştırıcı ile yine şeffaf bir plastiğe ihtiyacımız olacak. Leğenin yarısına kadar (yarım ay şeklinde) şeffaf plastiği yapıştırın ve iyice kuruduğuna emin olduktan sonra içine toprağı koyun, çok sulama gerektirmeyen kaktüs tarzı çiçekleri de ekerek balkonunuzun duvarına asabilirsiniz. E tabi isterseniz burayı evinizin küçük serası şeklinde de değerlendirebilir, görseldeki gibi nane, biberiye, maydanoz vb. ekebilirsiniz. KaynakBalkonlarımız İçin Fikirler-3

Balkonlarımız için fikirler bölümünün üçüncü paylaşımını saksılarla ilgili yapmak istedim. Klasik düz saksılarınızı eğlenceli hale getirmek için hayal gücünüzü kullanın. 
Boyalar, kumaşlar, kalemler, peçeteler, dergiler, renkli taşlar, kullanmadığınız cd'ler, tahta parçaları, gazoz kapakları... yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli aslında. Hatta annelerimizin emektar yoğurt kaplarını bile şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple sizlerle bazı görseller paylaşıyorum. Kaynak

Diğer balkon fikirlerine bakmak isterseniz. Balkon fikirleri-1 Balkon fikirleri-2 Pinterest bahçe ve balkon fikirleri


Eskiyen Bluzları Yenileyelim

Eskiyen, küçülen ya da sıkıldığınız kıyafetlerinizi yenilemeye ne dersiniz?
Aşağıdaki görsellerden en çok beğendiğim birinci fotoğraf oldu. Bluzlarınızın kollarının üst kısmını kesin ve farklı bir kumaşla ve bu senenin de modası olduğu üzere araları açık olarak dikin. 
Bir gömleğin altı ile diğerinin üstünü birleştirebilir ya da bir bluzun ortasını istediğiniz bir kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kaynak