18 Nisan 2017

Göbeklerimizden Kurtulmanın Zamanı Gelmedi mi?


Evet yaza hafiflemiş olarak girmek isteyenleri böyle alalım. Daha fit olmak, kendimize olan güvenimizin tazelenmesine ve daha mutlu olmamıza vesile olacaktır. Günde sadece 5 dakikamızı ayırarak göbeklerimizden kurtulabiliriz. 

Aşağıdaki görselin çıktısını da alabilirsiniz, telefonunuza da kaydedebilirsiniz seçim sizin sadece günde 5 dakika karın kaslarımızı çalıştıracak bu egzersizi yaparak fazlalıklarımızdan kurtulabiliriz.

Aslına bakarsanız işin sırrı disiplin ve inançtan geçiyor. Ben 2 sene önce aldığım fazla kilolardan kurtulmak için diyetisyene gitmeye başlamıştım. Hafta da en az 3 akşam da yürüyüş yapıyordum. 6-7 kilomu bu şekilde verdim. Diyetisyenimin dediklerini de harfiyen uyguladım. Diyetimde akşamları dondurma bile vardı. Zayıfladığımı gören arkadaşlarım da diyetisyenime gitmeye başladı. Herkes aynı başarıyı gösteremedi tabiki, işte bu sebeple disiplin ve inanç çok önemli. Sonrasında başka bir ile taşınmam gerekti ve ilk 15 gün uzaktan destek alarak zayıflamaya devam ettim. Diyetisyenimle yollarımı ayırdıktan sonra da aynı disiplinde devam ederek bir o kadar daha kilo verdim. Hatta bir ara toplam verdiğim kilo 15'i bulmuştu.

Çok fazla seyahat etmek, yemek saatlerini kaçırmak vb sebeplerden dolayı bu aralar biraz kilo aldım. Şimdi o aldığım kiloları tekrar vermek istiyorum. Belki bana eşlik etmek isteyecek arkadaşlarım olabilir diye düşünüyorum. Az ve sık yemek, egzersiz yapmak, en azından yürüyüş yapmak bizi amacımıza ulaştıracaktır. Daha fazla sağlık önerisi için kaynak Önemli Not: Burada yazan bilgiler tavsiye niteliği taşımaktadır. Her hangi bir sağlık sorunu yaşamamak için öncelikle doktorunuz ile görüşmelisiniz!!!

Hiç yorum yok: