02 Temmuz 2013

Hala Olmama 5 Kala Ne Yapmışım?22 Mart'ta hala oldum. Olup olabileceğim tek şey hala olmaktı zaten ve bu çok güzel bir duyguymuş...
Minik Yüksel'i kucağımıza almaya 5 kala bebek bezinden pasta yapmayı planlamıştım. Araştırmacı ruhum beni internette görsellere götürdüğünde pastadan daha eğlenceli çalışmalar gördüm. Aman ne olacak bende yaparım dedim. O sıralar blog yazmaya ara verdiğim için yapım aşamalarının tamamını fotoğraflayamadım ama olsun. Yapımı oldukça basit ve sonuç çok eğlenceli oluyor.Önce bebek bezlerini alıyorsunuz. Ben bir kek fanusunun kapağını kullandım. Sıra ile bezleri dizip bir lastik ile ortadan bağlıyorsunuz. Sonra lastiğin üzerinden kurdele ile geçip görüntüyü güzelleştiriyorsunuz. Bundan iki tane yaparsanız motor olur. Dilerseniz üç ya da dört tekerlekli araçlarda yapabilirsiniz.
Image Hosted by ImageShack.us

Sonraaaaa penye battaniyelerden iki tane alıp rulo yapıyorsunuz ve sonunu dikiyorsunuz ki açılmasın. Bu battaniye rulolarından birisini iki tekerleği birleştirmek için kullanıyorsunuz. Image Hosted by ImageShack.us


Bir mama önlüğünü de ön kısma yerleştiriyorsunuz.Diğerini ise bisikletin ön kısmını (gidon) yapmak için kullanıyorsunuz. Arasına da kurdele ile süslediğiniz pudrayı far niyetine sıkıştırıyorsunuz. Sonra bir mama önlüğünü de ön kısma yerleştiriyorsunuz. Gidonun tutacak yerine patik ya da ayakkabıları takıyorsunuz. Sonrası size kalmış nasıl süslemek isterseniz. Ben korna niyetine sıkınca ses çıkaran banyo lifi kullandım :)
Bebiş için aldığım hediyelerin bir kısmını sele niyetine oyuncak ayının altına koydum. Diğer hediyeleri ayının sırt çantasına koydum. Başka başkaaaa sanırım bu kadar. Beğendiniz mi?

7 yorum:

T.C. Nilgün Komar dedi ki...

harika olmuş çok beğendim..

embir dedi ki...

Teşekkürler canım, paslanmışım yavaş yavaş tekrar yazmaya başlamak beni mutlu ediyor.

TuRTi dedi ki...

Çok güzel süper bi hediye olmuş ellerinize sağlık :) yorumu yazıp bi daha bakayım :)

nalan dedi ki...

Cici hala,hoşgeldin.Gitme artık e mi:))

embir dedi ki...

Turticim teşekkürler, bende durup durup bakıyorum :)

embir dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
♥GÖNÜL ÇELEN♥ dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.