18 Mayıs 2010

KUŞ EVİ


Bu çalışma bana çok ilginç geldi. Kendisi kuş eviymiş.

Hazır havalarda ısındı. İnsanlar bahçelerde, çimenlerde oturuyor :) Eğer bahçeli bir eviniz varsa ya da balkon, teras gibi alternatiflere sahipseniz sizde biten boya kutunuzu kuşlar için sevimli bir yuva haline getirebilirsiniz.

11 Mayıs 2010

Taşınıyoruz

Ara sırada olsa yazmak için can atıyorum arkadaşlar. Şimdi benden kısa kısa olayına giriyorum:)

Önce geçmiş bir kutlama yapayım. Marifetli olan, olmayan tüm annelerin, gelecekte anne olacak adayların ve fiziksel olmasa da anne yüreğine sahip olanların geçmiş anneler gününü canı gönülden kutluyorum. Ben henüz anne değilim ama gelecekte bununla ilgili planlarımız var :)

Efendim uzun zamandır ağrıyan bir dişim vardı. Dolgum kırılmıştı ama fırsat bulup da diş hekimine gidememiştim. Sonunda dün öğleden sonra ani bir kararla dt'ye gittim. Çekilen röntgen sonunda dişimin artık benden ayrılması gerektiğine karar verildi. Geçen sene de aynı şekilde bir dişimi kurban etmiştim :( 32 yaşındayım ama ağzımda 32 diş yok :)) Dün akşam eve geldim ama kursa gitmedim. Kendime ödül verdim (ne ödül ama) ağzım ve boğazım hala ağrıyor, zavallı azı dişim :(

Bugün de ofisimizi taşıdık. Bizim bölüm Genel Merkezimize sığmadığı için ek binadaydık. Sonunda Genel Merkezimize döndük. Yani henüz taşınma olayımız bitmedi. Ama öldük bittik, kollarım tutmuyor yani. Bu durumda akşam kursa gidemezdim ve kendime bugünü de tatil ilan ettim :) Bu arada bu hafta ilk bölüm bitiyor yani, sınav olacağız ama ben iyice tembel oldum. Her fırsatta kurstan kaytarıyorum. Ama yazık bana yahu hafta da 4 akşam üst üste kurs mu olur? :))

Yorgun argın eve geldim ve ilk fırsatta da son gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedim. Şimdilik benden bu kadar. En kısa zamanda el emeklerimi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Hoşçakalın....

04 Mayıs 2010

Ben Yaptım Ben Yaptım


   

İşte ilk mahsüllerim bunlar:) 

İnsanlar neler neler yapmışlar, benimkiler çok basit elbette ama ilk çalışmalar olduğunu düşünürsek fena olmamış değil mi? Bana güzel yorumlar yazın lütfen buna ihtiyacım var da :))

Şu japon kızın adı neydi bilemedim ama en çok onu sevdim. Tüm çalışmaları orjinal resmin üzerinden çizerek yaptım. Yani tasarımlar bana ait değil ama yukarıda çizimler benim eserimdir.

Bakalım daha neler öğreneceğiz.... Ben kaçtım.

03 Mayıs 2010

Biblomu BoyadımMerhabalar,

Dün gece yarısı Sakarya Serdivan'dan döndüm. Dolu dolu üç gün geçirdim. Cuma günü eğitim vereceğimiz şubeye gittiğimizde eğitim salonunu hazırlamak istedik ama ortada sadece boş bir oda vardı. Akşama doğru ofis malzemeleri gelmeye başladı. Hepsi gönüllü olan şube çalışanlarının canla başla hazırlıklarını yapması beni çok mutlu etti. Onların bu kadar hevesli olmasından bizde gaza geldik. Mutfak için alınan malzemeler gelmişti bizde o gazla mutfağa girdik, yeni malzemeleri kutularından çıkarttık yıkamaya başladık :) 

Hafta sonu olan eğitimde de insanların tatil günlerini eğitime ayırmaları ve hiç bir çıkarları olmadan üstüne ceplerinden para harcamaları... hissettiklerimi ifade etmek için kelimeler yeterli olmuyor. Hayatımda ilk defa birde katılımcılar bize sertifika verdi. Hep siz mi sertifika vereceksiniz dediler. Sertifikanın önemi de büyük yani... Sapanca gölünü de gördük. Her şey çok güzeldi. Bugün izinliyim, işe gitmedim ama akşam kursum var. Kursa gitmeden önce hazır zaman bulmuşken azıcık yazayım istedim.

Fotoğraftaki biblo Almanya'dan Hilal'in hediyesiydi. Bir kaç ay önce gri kısımları siyaha boyadım. Parmak yaldızı (adı neydi bunun bilemedim) sarı kısımlarını tekrar boyadım. Üzerine de bir vernik oldu da bitti.

Hazır vaktim varken size kursta yaptığımız çizimlerden de örnekler göstereyim istiyorum. Çizdiklerimi yarın yayınlarım. Şimdilik benden bu kadar. Esen kalın, sağlıcakla kalın...